Kvalita našeho přírodního produktu
je pro nás to nejdůležitější

Koncentrujeme se výhradně na náš základní produkt LaVita. Z toho důvodu je pro nás stoprocentní kvalita na prvním místě. Ať se jedná o správné složení komponentů, výběr surovin nebo třeba pravidelné výstupní kontroly v laboratoři, veškeré naše kroky směřují k zajištění výjimečné kvality našeho koncentrátu.

TÜVRheinland - Zertifikat

Přísné, pravidelné a nezávislé kontroly: přírodní, nezávadná a bezpečná

Do prosince 2018 byla LaVita cetrifikována TÜV Rheinland a kontrolována v jejich partnerských laboratořích. TÜV Rheinland bohužel skončil s certifikací potravin a tak ukončil i certifikaci LaVity. To ale neznamená, že se na kontrole LaVity něco změnilo. Kvalitu a obsah látek necháváme ve stejném rozsahu kontrolovat stejné akreditované a nezávislé laboratoře jako doposud:

TeLa Technische Lebensmittel- und Umweltanalytik GmbH

Chemisches Labor Piorr

BIOTECON Diagnostics GmbH

Tyto laboratoře kontrolují a dodatečně k našim vlastním kontrolním mechanismům potvrzují dodržování přísných německých zákonných norem. Součástí kontrol jsou mimo jiné senzorické zkoušky, mikrobiologické analýzy, kontrola obsažených látek (vitaminy, minerály), kontrola přítomnosti pesticidů a těžkých kovů nebo třeba kontrola přítomnosti geneticky modifikovaných surovin (GMO-Free). Díky tomu můžeme garantovat neměnnou a stoprocentní kvalitu:

  • zaručený obsah vitálních látek
  • bez těžkých kovů
  • bez pesticidů
  • bez škodlivých mikroorganismů
  • bez umělých sladidel
  • bez umělých barviv a konzervačních látek
  • bez geneticky modifikovaných potravin
  • bez lepku a laktózy
Suroviny
Suroviny

Suroviny

Plně vyzrálé, pokud možno regionální a bio

Suroviny

Vybraní dodavatelé, plně vyzrálé plody

Naše suroviny pocházejí od pečlivě vybraných dodavatelů a jsou sklízeny plně vyzrálé. Základ našeho koncentrátu tvoří místní ovoce z tradičních ovocných sadů a zelenina a byliny z regionálního ekologického zemědělství. Suroviny ze zahraničí, jako například exotické ovoce, jsou také sklízeny plně vyzrálé a zpracovávají se přímo na místě.

Suroviny

Maximální obsah vitálních látek

Jen tak dosahujeme optimálního obsahu vitálních látek v LaVitě. Většina vitálních látek, především vitaminy a sekundární rostlinné látky, totiž vzniká v poslední fázi zrání. A v případě dovážených surovin se zpracováním na místě zabraňuje ztrátám při dopravě.

Suroviny

Obzvláště šetrné zpracování

Zpracování surovin probíhá patentovanou metodou (výroba za studena), při které se přísadám odebírá voda obzvlášť šetrným způsobem. Teplota při tom nepřesáhne 32 °C, díky čemuž zůstanou zachovány všechny důležité látky včetně těch enzymaticky aktivních.

Suroviny

Vždy maximálně čerstvá

Na konci výrobního procesu vznikne hustý a chutný koncentrát. Aby se k Vám LaVita dostala vždy co nejčerstvější, vyrábí se podle poptávky ve velmi malých časových intervalech.