LaVita již byla mnohokrát vědecky prověřena

Od svého uvedení na trh v roce 1999 byla LaVita již mnohokrát vědecky prověřena a testována. Byly při tom použity rozličné testy a metody.

Bylo ale úplně jedno jakou metodou se vědci rozhodli si na LaVitu posvítit, na konci vždy vyšly vynikající výsledky, které odborníky přesvědčily o vyjímečných vlastnostech LaVity.

Doposud nejobsáhlejší studie byla před nedávnem provedena pod vedením profesora Mosgoellera z Vídeňské univerzity a profesora Musse, prezidenta Mezinárodní společnosti pro aplikovanou preventivní medicínu (i-gap). Tato studie, zabývající se biodostupností, byla na podzim 2015 zveřejněna v mezinárodním vědeckém časopise Neuroendocrinology Letters.

Neuroendocrinology letters

2015

 

Studie „Biodostupnost“

Popis studie:

při této studii užívalo 116 náhodně vybraných, očividně zdravých dobrovolníků po dobu 6 měsíců 2x denně 10 ml LaVity. Aby se zjistilo skutečné přijímání mikroživin z koncentrátu vitálních LaVita a bylo možno vyhodnotit odpovídající účinky na lidský organismus, byly v krvi účasníků studie měřeny hodnoty různých vitaminů, minerálů, stopových prvků a fytonutrientů. Současně se také zkoumalo, jak jsou tyto látky přijímány buňkami a zda-li se aktivně podílejí na látkové výměně.
langfristige-bioverfuegbarkeit

Biodostupnost

Dlouhodobé zlepšení hodnot vitálních látek

Výsledky studie:

Hodnoty všech sledovaných vitálních látek (vitaminy A, B1, B2, B3, B5, B6, kyselina listová, vitamin B12, biotin, vitaminy C, D3, E, K, železo, chrom, zinek, selen, koenzym Q10, L-karnitin, tryptofan a vybraní zástupci fytonutrientů beta-karoten, lycopen und kantaxantin) v průběhu studie významně, většinou vysoce signifikantně stouply.

Účinky na lidský organismus:

Tyto výsledky ukazují na velmi vysokou biodostupnost (ukazatel, v jaké míře se podaná látka opravdu dostane do oběhového systému) LaVity pro všechny skupiny sledovaných látek, to jest pro vitaminy, stopové prvky, fytonutrienty a vitaminoidy. Důležitá je také skutečnost, že žádná hodnota nevybočila z optimálního rozmezí. To vše ukazuje na vyjímečné složení a dávkování vitálních látek v LaVitě.

immunsystem

Imunitní systém

Výsledky studie:

U následujících látek, které jsou důležité pro dobře fungující imunitní systém, byly zaznamenány tyto výsledky: železo, zinek, kyselina listová, vitamin B6, vitamin D a selen - vysoce signifikantně zvýšeny; vitamin B12 - signifikantně zvýšen; vitamin C - zvýšen

Účinky na lidský organismus:

Dobrá dostupnost vitálních látek jednoznačně ukazuje na pozitivní účinky LaVity na imunitní systém. Vědecky je totiž dokázáno, že.... železo, kyselina listová, měď, selen, vitamin B12, vitamin B6, vitamin C, vitamin D a zinek přispívají k normální funkci imunitního systému. K tomu ještě přispívá vitamin C k udržení normální funkce imunitního systému během intenzivního fyzického výkonu a po něm.

muedigkeit-regeneration

Únava a regenerace

Výsledky studie:

U následujících látek, které jsou důležité proti únavě a vyčerpání, byly zaznamenány tyto výsledky: železo, kyselina listová, vitaminy B2, B6 a biotin vysoce signifikantně zvýšeny; vitamin B12 signifikantně zvýšen; kyselina panthotenová, vitamin C a niacin zvýšeny

Účinky na lidský organismus:

Dobrá dostupnost těchto látek ukazuje efektivitu LaVity proti únavě. Také to podtrhuje význam LaVity pro regeneraci a proti vyčerpání. Vědecky je dokázáno, že.... železo, kyselina listová, niacin, vitaminy B2 a B12, kyselina panthotenová, vitamin B6 a vitamin C přispívají ke snížení míry únavy a vyčerpání

energie-und-leistungsfaehigkeit

Energie a výkonnost

Výsledky studie:

U následujících látek, které jsou důležité pro výkonnost a dostatek energie, byly zaznamenány tyto výsledky: železo, kyselina listová, vitaminy B1, B2, B6 a biotin vysoce signifikantně zvýšeny; vitamin B12 signifikantně zvýšen; kyselina panthotenová, vitamin C a niacin zvýšeny

Účinky na lidský organismus:

Dobrá dostupnost těchto látek ukazuje na pozitivní vliv LaVity na výkonnost, energii, fyzickou kondici a proti únavě. Tyto látky mají totiž velký význam pro zásobení energetických systémů v našich buňkách a pro látkovou výměnu. Je vědecky dokázáno, že.... železo, kyselina listová, niacin, vitaminy B2, B6, B12, C a kyselina panthotenová přispívají ke snížení míry únavy a vyčerpání; biotin, železo, niacin, vitaminy B2, B1, B12, B6, C a kyselina panthotenová přispívají k normálnímu energetickému metabolismu.

konzentration-und-erinnerungsvermoegen

Koncentrace a pamět

Výsledky studie:

U následujících látek, které jsou důležité pro koncentraci a dobrou paměť, byly zaznamenány tyto výsledky: železo a zinek vysoce signifikantně zvýšeny; kyselina panthotenová zvýšena

Účinky na lidský organismus:

Dobrá dostupnost těchto látek ukazuje na pozitivní vliv LaVity na koncentraci a paměť. Vědecky je dokázáno, že.... železo a zinek přispívají k normálním rozpoznávacím funkcím a kyselina panthotenová přispívá k normální mentální činnosti.

psyche-und-nervensystem

Psychika a nervový systém

Výsledky studie:

U následujících látek, které jsou důležité pro psychiku a nervový systém, byly zaznamenány tyto výsledky: biotin, kyselina listová, vitaminy B1, B2, B6 vysoce signifikantně zvýšeny; vitamin B12 signifikantně zvýšen; niacin a vitamin C zvýšeny

Účinky na lidský organismus:

Dobrá dostupnost těchto vitálních látek ukazuje na pozitivní vliv LaVity na psychiku a nervový systém. Je vědecky dokázáno, že.... biotin, kyselina listová, niacin, vitaminy B1, B12, B6 a C přispívají k normální psychické činnosti; vitaminy B2, B1, B12, B6, C, biotin a niacin přispívají k normální činnosti nervové soustavy

haut-haare-naegel

Kůže, vlasy a nehty

Výsledky studie:

U následujících látek, které jsou důležité pro elasticitu, popřípadě posílení kůže, vlasů a nehtů, byly zaznamenány tyto výsledky: biotin, selen, zinek a vitamin B2 vysoce signifikantně zvýšeny; niacin a vitamin C zvýšeny

Účinky na lidský organismus:

Dobrá dostupnost těchto vitálních látek ukazuje na pozitivní vliv LaVity na elasticitu nebo posílení kůže, vlasů a nehtů. Vědecky je dokázáno, že.... biotin, niacin, vitamin B2 a zinek přispívají k udržení normálního stavu pokožky; vitamin C přispívá k normální tvorbě kolagenu pro normální funkci kůže; biotin, selen, zinek přispívají k udržení normálního stavu vlasů; zinek a selen přispívají k udržení normálního stavu nehtů

2009

bev-analyse

BE-T-A analýza

Vysoká přirozenost LaVity

Popis studie:

Toto zkoumání LaVity se zabývalo valencí a přirozeností pro lidský organismus. Efektivní metoda k zjištění požadovaných veličin je takzvaná BE-T-A analýza (Bio-Electrical-Terrain-Analysis), kterou vyvinul francouzský profesor Louis Claude Vincent a která ve Francii platí za velmi průkaznou a praktickou.

Výsledky studie:

Naměřené hodnoty potvrdily přítomnost mnoha vysoceenergetických elektronů. Současně se ukázalo, že LaVita je vynikající přírodní produkt proti volným radikálům, který tělo dokáže optimálně zpracovat.

Účinky na lidský organismus:

Z výsledkového protokolu: Tyto hodnoty ukazují, že LaVita je vysocekvalitní potravina. Dále ukazují, že mnoho obsažených látek pochází z biovýroby. Díky své přirozenosti a vysoké koncentraci vitálních látek nabízí LaVita výtečný zdroj vitálních látek pro základní zásobení celého organismu, pro jeho látkovou výměnu a pro acidobazickou rovnováhu. LaVitu je možno doporučit každému, kdo se chce zdravě a přirozeně stravovat a kdo si chce udržet dobré zdraví.

2008

schutz-vor-oxidativem-stress

Ochrana před oxidativním stresem

Popis studie:

Na základě rozborů krve byly zkoumány antioxidační kapacita a oxidativní stres. Studie se zúčastnilo 62 pacientů průměrného věku 70,5 roku

Výsledky studie:

Po užívání LaVity po dobu 12-15 týdnů se zlepšila antioxidační kapacita krve o více jak 16 %. Oxidativní stres se zlepšil skoro o 7 %.

Účinky na lidský organismus:

LaVita během krátkého času přispívá k ochraně buněk před oxidativním stresem. Z užívání LaVity mohou profitovat obzvláště lidé se špatnými výchozími hodnotami.

2005

dunkelfeldmikroskopie

Mikroskopie v temném poli

Struktura krve, stav vlasů a nehtů

Popis studie:

Při této studii bylo zkoumáno působení LaVity na buněčnou aktivitu a na zásobení buněk vitálními látkami. Deset pacientů užívalo více než dva měsíce 2x10 ml koncentrátu vitálních látek LaVita. Před začátkem a na konci jim byla odebrána krev a byla zkoumána za pomoci mikroskopie v temném poli.

Výsledky studie:

Při mikroskopii v temném poli bylo vidět, že ve všech deseti případech bylo dosaženo harmonizace struktury krve. Všichni pacienti po vyšetření referovali o obzvlášť dobrém růstu vlasů a nehtů, o výborném celkovém stavu a o tom, že se cítí velmi svěží.

Účinky na lidský organismus:

Tato pozorování ukázala, že LaVita dokáže optimalizovat zásobení buněk životně důležitými vitálními látkami. Také se potvrdil význam LaVity pro vnější vzhled člověka, především pro kůži, vlasy a nehty.

2005

kurzfristige-bioverfuegbarkeit

Krátkodobá biodostupnost

Využití přírodních vitálních látek v LaVitě

Popis studie:

Zjišťovalo se, jak se určité množství určitých vitálních látek chová v krvi učastníků studie bezprostředně po užití LaVity. Za tímto účelem se u 5 účastníků měřila koncentrace daných vitálních látek před užitím 10 ml LaVity a poté znovu po 1, 2, 3 a 4,5 hodinách.

Výsledky studie:

U kyseliny listové dosáhl nárůst maxima po 4,5 hodinách, a to o přibližně 20 %. U vitaminu E byl nárůst po třech hodinách o přibližně 10 % a u vitaminu C po dvou hodinách o přibližně 40 %.

Účinky na lidský organismus:

Tato studie dokazuje, že LaVita je tělem velmi dobře přijímána a zpracovávána. Působivě se to ukazuje na chování vitaminu C: již po jedné hodině byl o 30 % vyšší než na začátku, po dvou hodinách dosáhl svého maxima, ale ještě po 4,5 hodinách byl pořád o přibližně 30 % vyšší než na začátku. Takovýto dlouhodobý průběh je typický pro přírodní vitamin C z potravin. Synteticky vyráběný vitamin C je tělem zase velmi rychle vyloučen.

2003-2004

messung-verschiedener-blutwerte

Měření různých krevních hodnot

Popis studie:

Zjišťoval se vliv LaVity na různé krevní hodnoty u skupiny zdravých lidí s průměrným věkem skoro 45 let. 21 účastníků studie, kteří do té doby nikdy LaVitu nebrali, užívalo po dobu čtyř měsíců 2x10 ml LaVity denně. V intervalu čtyř týdnů byly zkoumány různé krevní hodnoty a také hodnota pH moči. Účastníci navíc hodnotili na stupnici od 1 do 10 svůj celkový stav.

Výsledky studie:

Měřené hodnoty se po celou dobu až do konce měření zlepšovaly. Přesvědčivě se to ukázalo na normalizaci hladiny homocysteinu. Současně s tím se zlepšil počet červených krvinek a hodnota pH moči. Zajímavé je také zřetelné zvýšení celkového antioxidačního stavu (TAS) v krvi, stejně jako evidentní zlepšení celkového stavu účastníků.

Účinky na lidský organismus:

Tato studie ukázala, že LaVita dokáže významně pomoci schopnosti koncentrovat, energetickému metabolismu, vitalitě, tělesné vytrvalosti a regeneraci organismu. Zlepšení celkového antioxidačního stavu mimo jiné ukazuje na obrovský význam LaVity pro imunitu a celkové zdraví. Studie dále dospěla k závěru, že lidský organismus LaVitu velmi dobře přijímá a zpracovává.

2001

die-antioxidative-kapazitaet-von-lavita

Antioxidační kapacita LaVity

(ekvivalent vitaminu C)

Popis studie:

Při těchto laboratorních testech ve vědeckém centru Technické univerzity Mnichov ve Weihenstephanu byla měřena antioxidační kapacita LaVity. Jako měrnou jednotku vědci použili takzvaný ekvivalent kyseliny askorbové (ekvivalent vitaminu C).

Výsledky studie:

Hodnota 30,91 na ml, vědci označená jako pozoruhodná, byla zdaleka nejlepší hodnotou mezi všemi zkoumanými koncentráty.

Účinky na lidský organismus:

Význam tohoto výsledku vyplývá z protokolu Technické univerzity Mnichov: „Antioxidační kapacita má velký význam, protože lidský organismus chrání (...) před takzvanými volnými radikály.“