Výkonnost a vitalita

Výkonnost a vitalita jsou úzce spojeny. Jsou závislé na tom, jak dobře dokážou naše "buněčné elektrárny" (mitochondrie v našich buňkách) z přijatých živin vyrobit energii. Tyto procesy jsou velmi komplikované a závisí také na zásobení konkrétními vitálními látkami. Vedle vitaminů B1, B2, B5 (kyselina pantothenová), B6, B12 a C jsou pro hladký průběh energetického metabolismu důležité také niacin, železo, hořčík, mangan, jod a měď.

Vědecké studie dále ukázaly, že vitální látky plní důležitou funkci i proti únavě a vyčerpání. Nemůžeme zapomenout ani na to, že zinek, jod, železo a kyselina pantothenová jsou potřebné pro dobrou koncentraci a výkonnost.

Tělo potřebuje pohyb

Odjakživa je známo, že zahálka není pro tělo dobrá. Kdo se pravidelně nehýbe, pocítí brzo zhoršení své výkonnosti, ať už tělesné, tak i duševní. Také zvládání stresu funguje lépe, když je tělo pravidelně namáháno. Vhodné jsou hlavně přiměřené, ale pravidelné sportovní aktivity na čerstvém vzduchu (walking, běh, jízda na kole). Dobré jsou také dlouhé procházky nebo pěší turistika.

K tomu, aby mohl být kyslík roznášen po těle do buněk, potřebujeme mít v krvi dostatek červených krvinek. Také zde, především pro jejich tvorbu, je zapotřebí vitálních látek. V jedné ze studií byl dokázán pozitivní vliv LaVity na množství červených krvinek.

Ochrana těla před oxidativním stresem

Aby mohlo tělo plně využít svůj potenciál, nemělo by být zatíženo příliš velkým množstvím volných radikálů. Antioxidanty vitaminy B2, C a E, selen, měď, mangan a zinek pomáhají chránit buňky před oxidativním stresem. Mnohem méně je v této oblasti prozkoumána úloha fytonutrientů. Odborníci ale počítají s tím, že tyto látky mají obrovské množství funkcí. Vědecký důkaz je ale s použitím současných metod velmi těžký, neboť každá rostlinná potravina obsahuje tisíce těchto látek.

Vědecké podklady a studie

Biotin, železo, jod, měď, hořčík, mangan, niacin, vitamin B2, vitamin B1, vitamin B12, kyselina pantothenová, vitamin B6 a vitamin C přispívají k normálnímu energetickému metabolismu. Železo, kyselina listová, hořčík, niacin, vitamin B2, vitamin B12, kyselina pantothenová, vitamin B6 a vitamin C přispívají ke snížení míry únavy a vyčerpání.

Železo, jod a zinek přispívají k normálním rozpoznávacím funkcím. Kyselina pantothenová přispívá k normální mentální činnosti.

Vitamin B2, vitamin C, vitamin E, selen, zinek, měď a mangan přispívají k ochraně buněk před oxidativním stresem.

Železo přispívá k normální tvorbě červených krvinek a hemoglobinu. Vitaminy B12 a B6 přispívají k normální tvorbě červených krvinek.

LaVita všechny tyto látky obsahuje v optimálním množství. V jedné velké studii bylo jednoznačně dokázáno, že vitální látky z LaVity náš organismus výborně přijímá. Dostanou se přesně tam, kde je naše tělo potřebuje - do našich buněk.

Více o studiích s LaVitou

Kontakt

LaVita Czech s.r.o.
Fráni Šrámka 1300/6
370 01 České Budějovice

Telefon

+420 386 322 222
Po-Čt 9:00-16:30, Pá 9:00-12:00
e-mail:

Kontaktní formulář

Bezpečný způsob platby

  • Poslání na dobírku
  • Platba převodem z účtu
  • MASTERCARD
  • MAESTRO
  • VISA
  • PayPal

Doprava v Č.R.

  • PPL

Doprava na Slovensko

  • PPL