Wirkungsweise von LaVita

LaVita dodává našim buňkám a metabolismu mnoho životně důležitých látek

To vysvětluje rozmanité účinky na celý lidský organismus - účinky, které byly vědecky doloženy a tisíckrát potvrzeny.

Hubnutí

Kdo chce efektivně a trvale zhubnout, často dlouho hledá tu pravou cestu. Většina diet slibuje rychlý úspěch, nehodí se ale k trvalé výživě. Mnohem vhodnější je na kalorie chudá, ale plnohodnotná strava. Ta totiž dodává tělu veškeré potřebné vitální látky, stimuluje látkovou výměnu a přebytečná kila se při ní trvale rozpustí. Zdravé hubnutí rozhodně neznamená nutnost trpět hladem a nic nejíst, je ale třeba se začít stravovat správně.

zde se dozvíte více...

Vlasy

Vlasy jsou přírodní klenot a o našem zdraví často vypovídají více než si myslíme. Ne nadarmo jsou zářící a silné vlasy považovány za symbol životní síly a mládí.

zde se dozvíte více...

Oči

Pro většinu z nás je zrak tím nejdůležitějším smyslem. O to více bychom se o něj měli starat, protože naše oči jsou velmi citlivý systém, který musíme chránit. A to jak zvenčí, tak i zevnitř.*

zde se dozvíte více...

Zuby

Není zářivého úsměvu bez hezkých a zdravých zubů. Kdo si myslí, že zuby jsou mrtvá hmota, ten se mýlí. Neustále na nich probíhá spousta procesů, mění se, zmenšují a zase dodělávají. A při tom všem jsou od kořene vnitřkem zásobováni důležitými živinami a vitálními látkami. Také dásně a sliznice dutiny ústní jsou závislé na vitálních látkách.*

zde se dozvíte více...

Srdce a krevní oběh

Naše srdce udělá každý den přes 100.000 úderů a napumpuje tak více než 14.000 litrů krve do našeho krevního řečiště. Celková délka krevního řečiště je přibližně 100.000 km. Vitální látky na mnoha rozličných místech různými způsoby pomáhají, aby tento gigantický systém mohl bez problémů fungovat a byl dostatečně chráněn.*

zde se dozvíte více...

Buňky jsou stavební kameny našeho života

Lidské tělo sestává přibližně ze 70.000.000.000.000 (70 biliónů) buněk, které jsou mikroskopicky velké a lidskému oku neviditelné. Přesto můžeme náš vnitřní život přirovnat k obrovské továrně, ve které nepřetržitě na plné obrátky běží mnoho různých strojů. A jejich stav je rozhodující pro naši výkonnost a životní energii, látkovou výměnu, psychiku, imunitní systém a v neposlední řadě také pro naše biologické stáří. Proto se musíme o naše buňky starat a pečovat o ně.

zde se dozvíte více...

Nehty

Nehty jsou jako zrcadlo našeho zdraví. Když je nám dobře a jsme celkové dobře zásobeni všemi živinami a vitálními látkami, vypadají naše nehty skvěle. Nejlepší manikúra totiž přichází zevnitř.*

zde se dozvíte více...

Svaly

Silné a trénované svaly jsou nejenom součástí našeho ideálu krásy, ale také základní podmínkou pro sílu a výkonnost. Stejně tak důležité jsou i pro zdravé kosti, záda i celý pohybový aparát.

zde se dozvíte více...

Více energie, méně únavy

Energie, kterou potřebujeme k životu, k tělesné aktivitě a duševní čilosti, vzniká v našich buňkách. Pro bezproblémový průběh energetického metabolismu potřebují mitochondrie v našich buňkách vedle paliva v podobě uhlohydrátů a tuků mnohem mnohem víc…

zde se dozvíte více...

Imunitní systém

Úloha imunitního systému je udržovat nás zdravé. Je-li intaktní, jsme dobře vyzbrojeni proti útokům zvenčí, cítíme se zdraví a fit. V jakém bude náš imunitní sytém stavu můžeme z velké části ovlivnit sami: zdravým životním stylem a především dostatečným zásobením vitálními látkami.

zde se dozvíte více...

Tvorba hormonů

Hormony jsou poslové uvnitř našeho těla a zapojují se do řízení mnoha jeho funkcí, jako například imunitní systém, krevní oběh nebo metabolismu. V neposlední řadě také ovlivňují naši psychiku a naši duševní pohodu. V některých fázích života, hlavně v pubertě a v přechodu, se to projevuje obzvlášť výrazně.*

zde se dozvíte více...

Plodnost a přání otěhotnět

Jaký vliv má výživa na početí a zdraví budoucího dítěte? Zdravý životní styl s pravidelným pohybem a vyváženou stravou s dostatkem vitálních látek - tak zní v současnosti doporučení lékařů a vědců při touze po potomstvu. A platí to stejnou měrou jak pro ženy, tak i pro muže.

zde se dozvíte více...

Výkonnost a vitalita

Náš životní styl je zrychlený, stres a časová tíseň se staly každodenním chlebem většiny z nás, spousta lidí přehnaným očekáváním dostává sama sebe pod tlak. Platí to nejen v zaměstnání, ale i v rodině a dokonce i ve volném čase. Stále více lidí se cítí přetíženo a vyčerpáno. A společně s tím vším roste ve společnosti touha po výkonnosti a vitalitě.

zde se dozvíte více...

Látková výměna

Teplo, síla, radost ze života a ještě mnohem více - látková výměna nebo také metabolismus je základem pro všechny naše tělesné funkce. Je rozhodující pro naši energii, výkonnost, imunitní systém, pohybový aparát, hormonální systém a psychiku. K tomu všemu potřebuje ale správné zásobení všemi důležitými živinami.

zde se dozvíte více...

Za tři měsíce úplně nový člověk

Funkčnost a životní síla našich buněk závisí hlavně na našem životním stylu. Ten rozhoduje o tom, jak jsou buňky vyživovány vitálními látkami a jak je zatěžuje oxidativní stres.

Na zdravý životní styl není nikdy pozdě

K poznání, jak rychle se může zlepšení životního stylu na našem organismu projevit, pomůže podívat se na životní cyklus našich buněk. Velká část z nich se minimálně jednou obnoví během třech měsíců. Tato doba, samozřejmě v závislosti na dalších individuálních faktorech, slouží jako ukazatel, za jak dlouho se na našem těle i duchu projeví zdravý životní styl.Tříměsíční obnovovací cyklus buněk

Jak rychle se zdravý životní styl u každého z nás projeví závisí samozřejmě na mnoha individuálních faktorech a především na stupni zásobení vitálními látkami.

(křivka č. 1: průměrné zásobení, křivka č. 2: špatné zásobení).

Zdravý životní styl

Co můžete udělat pro svoje buňky

Positiv für die Zellversorgung

Pozitivní vliv na zásobení buněk:

  • zdravá výživa - čerstvá a bez pesticidů (kombinace ovoce, zeleniny, bylin, ořechů, ryb, celozrnných produktů, popřípadě i kvalitního masa)
  • (přiměřený) pohyb
  • odpočinek
  • spokojenost
Negativ für die Zellversorgung

Negativní vliv na zásobení buněk:

  • vysoká psychická a fyzická zátěž
  • špatná výživa (hotová jídla, fastfood, mnoho cukru a bílé mouky, příliš mnoho alkoholu atd.) jednostranné diety
  • medikamenty (také antikoncepční pilulky)
  • chronická onemocnění
  • vliv životního prostředí (například UV záření, ozón, jemný prach)
  • nikotin

Synergické efekty dělají LaVitu obzvlášť cennou pro zásobení buněk

Synergické efekty dělají LaVitu tak cennou pro zásobení buněk

Vitální látky se potřebují navzájem

Vitální látky se při látkové výměně na mnoha místech navzájem potřebují a posilují. Známý je příklad, kdy vitamin C při spolupráci na antioxidaci obnovuje vitamin E a činí jej znovu použitelným. V tomto řetězci reakcí hrají roli ještě další látky, například koenzym Q10.

Role sekundárních rostlinných látek

Zároveň je důležité, aby se vyskytovaly ve svém přirozeném prostředí, a to hlavně společně se sekundárními rostlinnými látkami.

V jedné studii se například ukázalo, že vitamin C v jablku má 200krát větší antioxidační účinek než syntetický vitamin C.

LaVita - symfonický orchester vitálních látek

LaVita tyto synergické efekty využívá pro přirozenou výživu, jak ji lidské tělo zná již po miliony let.

Tato spolupráce vitálních látek je odborníky často přirovnávána k orchestru - jakmile chybí jeden hudebník, celé symfonii pak něco schází.

Vítěz testu vitaminů proti únavě* na stanici RTLII

LaVita zvítězila v televizním testu - dokonce před 5 porcemi ovoce denně (nezapomeňte si zapnout titulky)

V televizní poradně německé televize RTLII "Schau dich schlau" (Koukej abys byl chytrý) v testu vitaminů hledali nejlepší prostředek proti celkové únavě. V období 6 týdnů byly pod odborným vedením pečlivě sledovány změny krevních hodnot účastníků testu. Celkovým vítězem se s přehledem stala LaVita.

Často kladené otázky

dMůžu pít LaVitu k snídani společně s kafem nebo mezi nimi mám dodržovat aspoň malou pauzu?

(Tato otázka se často objevuje díky pověsti kávy jako zloděje vitaminů skupiny B)

Nehraje žádnou roli, jestli si dáte LaVitu společně s kávou. Časový odstup není nutný. Vstřebávání vitálních látek tím není ovlivněno.

Vysvětlení: konzumace kávy, především hodně kávy, opravdu spotřebovává vitaminy B. Stejně tak jako konzumace černého čaje, alkoholu nebo stres.

Neplatí ale, že vitaminy skupiny B přestanou účinkovat, když se s kávou potkají v žaludku.

Látková výměna při odbourávání kofeinu ve větší míře spotřebovává B vitaminy. Kdo tedy pije hodně kávy nebo černého čaje, měl by obzvláště dbát na každodenní přísun vitálních látek a popřípadě zvednout dávku LaVity.

dMohu LaVitu užívat jako ozdravnou kúru?

Ano, je dokonce velmi smysluplné začít s LaVitou ve formě ozdravné kúry. Dávkování záleží na individuálním stavu zásobení vitálními látkami a na zatížení organismu. Velmi se osvědčilo užívání 2 x 10 ml LaVity denně po dobu prvních tří měsíců. Během tohoto časového období (90-100 dní) se v lidském těle obnoví převážná část buněk. Buňky a celý organismus jsou tak optimálně zásobeny. Poté pro udržení tohoto stavu obvykle stačí 10 ml LaVity denně. V období zvýšené zátěže organismu, například při stresu, těhotenství, nemoci, užívání léků, při špatné stravě, větší konzumaci alkoholu nebo při kouření, doporučujeme také 2 x 10 ml LaVity denně.

další otázky a odpovědi k LaVitě