Vitální látky v těhotenství

Během těhotenství, ale také během kojení, by měly ženy svojí stravě věnovat obzvlášť velkou pozornost. Kvalitní strava se všemi potřebnými vitálními látkami je důležitý předpoklad jak pro vývoj novorozence, tak pro blaho jeho matky, pro její imunitní systém, metabolismus a psychiku.*

Kyselina listová v těhotenství: jen jeden dílek skládačky

Nikoliv jednotlivé vitaminy, ale rozmanitost je pro zdraví matky a dítěte důležitá. Vyzdvihnout samozřejmě musíme kyselinu listovou (folát, vitamin B9), která hraje především v prvním trimestru důležitou roli. Ženám, které touží otěhotnět, je doporučováno dbát na dostatečný příjem kyseliny listové již před otěhotněním. Přírodní forma kyseliny listové je s 400 µg na 10 ml také jednou z nejdůležitějších látek obsažených v LaVitě, která je tak skvěle vyladěná i pro potřeby ženského organismu jak před, tak i v průběhu těhotenství.*

Sedm rázných důvodů pro LaVitu v těhotenství

LaVita zajišťuje optimální přísun vitaminů pro těhotné, neboť…

… obsahuje kyselinu listovou v ideálním množství.

… je vyráběna ze 70 výhradně přírodních surovin, takže neobsahuje jen kyselinu listovou, ale VŠECHNY důležité vitaminy a minerály. Vedle toho tělu dodává i fytonutrienty, aminokyseliny, enzymy, omega-3 mastné kyseliny, koenzym Q10 a L-karnitin v jejich přirozené formě a jedinečné kombinaci.

… neobsahuje naprosto žádné syntetické látky, jako jsou umělá sladidla, barviva, dochucovadla nebo konzervanty. Geneticky modifikované suroviny samozřejmě také nepoužíváme. LaVita je dále bez pesticidů a zbytků těžkých kovů, což je pravidelně kontrolováno.

… díky přírodnímu původu vitaminů je dokáže tělo skvěle vstřebat a následně využít. Výborná biodostupnost LaVity byla vědecky prokázána.

… pro výrobu LaVity používáme pouze plně vyzrálé ovoce a zeleninu. Většina vitaminů a fytonutrientů se totiž v rostlinách vytváří až v konečné fázi zrání.

… neobsahuje žádný dodatečný vitamin A. Proto také mohou těhotné ženy pít LaVitu bez obav i několikrát za den (viz tabulka nutričních hodnot).

… je tekutá a velmi dobře chutná. Díky tomu se může stát chutnou součástí Vašeho všedního dne, je možné ji pít kdykoliv, třeba k snídaní nebo i před ní.

Vitaminy v průběhu kojení

Také kojení zvyšuje potřebu vitálních látek čerstvých matek. Mnoho z nich se ke konci kojení cítí stále více vyčerpané, unavené a vysílené. LaVita dokáže v této době obzvlášť účinně opět doplnit vyčerpané zásoby vitálních látek a zacelit tak vzniklé mezery v zásobení organismu.

Důležité upozornění

LaVita nemůže a ani nechce v těhotenství nahradit zdravou a vyváženou stravu. Ukázalo se ale, že 2×10 ml LaVity denně dokáže těhotným a kojícím ženám optimálně doplnit vitální látky.

Vědecké podklady

Důležité výsledky studií z oficiálního seznamu Evropské agentury pro bezpečnost potravin (EFSA):

 • kyselina listová přispívá k růstu zárodečných tkání během těhotenství

 • železo, kys. listová, měď, selen, vitamin B12, vitamin B6, vitamin C, vitamin D a zinek přispívají k normální funkci imunitního systému

 • chrom, zinek a biotin přispívají k normálnímu metabolismu makroživin

 • biotin, kys. listová, niacin, vitamin B1, vitamin B12, vitamin B6, hořčík a vitamin C přispívají k normální psychické činnosti

Kontakt

LaVita Czech s.r.o.
Fráni Šrámka 1300/6
370 01 České Budějovice

Telefon

+420 386 322 222
Po-Čt 9:00-16:30, Pá 9:00-12:00
e-mail:

Kontaktní formulář

Bezpečný způsob platby

 • Poslání na dobírku
 • Platba převodem z účtu
 • MASTERCARD
 • MAESTRO
 • VISA
 • PayPal

Doprava v Č.R.

 • PPL

Doprava na Slovensko

 • PPL