Jak LaVita vznikla

Jméno Gerda Truntschky je v Německu spojené hlavně s hokejem. Málokdo ale ví, že dlouholetý kapitán německého národního mužstva měl již během své profesionální kariéry (1975-1994) vedle hokeje i jinou vášeň. Už jako začínající hráč se intenzivně zajímal o stravu a její vliv na výkonnost, imunitu a koncentraci.

Tenkrát, na začátku osmdesátých let, byla témata jako výživa pro sportovce nebo doplňky stravy teprve v plenkách. Truntschkovi vadila tehdejší absence jakékoliv koncepce. Jednou byl ve středu zájmu vitamin C, pak najednou hořčík a pár týdnů později zase třeba karnitin. Už tenkrát začal hledat nějaké ucelené řešení.

Výživové plány pro mužstvo

Gerd Truntschka se do tohoto tématu nořil čím dál hlouběji a posléze začal vytvářet výživové plány pro týmová soustředění a radil svým spoluhráčům v otázkách doplňků stravy. Také on sám důsledně doplňoval svou stravu o vitaminy, minerály a další potřebné látky. Protože na trhu nebyl k dostání žádný přípravek k doplnění vitálních látek, zrodila se v té době v jeho hlavě vize jednou takový doplněk sám vytvořit. Vyvinout produkt, který by obsahoval všechny vitální látky v takové kombinaci a množství, aby je lidské tělo dokázalo maximálně využít.

Vize Gerda Truntschky o plnohodnotném tekutém doplňku

 

Truntschka

 • Vitální látky z přírody

  Bylo mu stále více jasné, že organismus vitální látky potřebuje pokud možno všechny najednou a že by měly co možná nejvíce pocházet z přírody. Všechny vitální látky, to znamená především vitaminy, minerály, stopové prvky, sekundární rostlinné látky (fytonutrienty) a další látky jako je třeba karnitin nebo koenzym Q10.

 • Šťáva namísto prášků, zdraví namísto nemoci

  Pak najednou pochopil, že prášky a kapsle nemohou být tím správným řešením. Přivedla ho k tomu jeho tenkrát malá dcera, když se u snídaně zeptala: „Tati, ty jsi nemocný, že musíš brát tolik tabletek?” V tu chvíli se v jeho hlavě díky této jednoduché otázce zrodila LaVita jako tekutý koncentrát. Uvědomil si totiž, že doplněk stravy musí vyvolávat pocity zdraví a ne pocity spojené s nemocí.

 • Čas uskutečnit svou vizi

  Získal 8 mistrovských titulů, hrál na 4 olympijských hrách, v německé bundeslize dal 477 gólů a zaznamenal dodnes nepřekonaných 943 gólových nahrávek. Po tom všem se v roce 1994 ve věku 36 let rozhodl skončit s hokejem. V tu chvíli nastal čas věnovat se své vizi. Plně se oddat vývoji perfektního koncentrátu k doplnění vitálních látek pro každého, tak jak si to vždycky přál.

Truntschkův nápoj

Příroda + věda = zdraví

„Jak na to“ nosil Gerd Truntschka už dlouho v hlavě. Recept měl být úplně jednoduchý, prostě jen dosáhnout souhry mezi přírodou a vědou a získáme perfektní produkt pro lidské zdraví. Společně s odborníky na výživu si v souladu s aktuálními poznatky odborné literatury vytyčil sedm kritérií, které jeho nový výrobek měl splňovat:

 • měl být čistě přírodní - bez jakýchkoliv syntetických přísad, sladidel atd.

 • měl nabídnout širokou paletu vitaminů, minerálů, stopových prvků a fytonutrientů, dále pak karnitin, koenzym Q10, enzymy a aminokyseliny

 • dávkování vitálních látek mělo odpovídat doporučením ortomolekulární medicíny

 • měl by obsahovat široké spektrum bylin kvůli jejich čistícím a zásadotvorným účinkům

 • samozřejmě by měl také dobře chutnat, aby se mohl stát příjemnou součástí všedního dne

 • měl by být vyroben z kvalitních surovin, jenom tak je možné využít přirozené souhry vitálních látek

 • měl by být tekutý, v podobě koncentrované šťávy, aby mohly být vitální látky vstřebávány již přes sliznici dutiny ústní

Poté, co byla stanovena tato kritéria, bylo třeba najít ty správné přísady a vhodně je zkombinovat. Nastal čas pokusů, měření a zkoušení. V roce 1999 se dostavil výsledek: perfektní oranžový koncentrát, který splňoval všechny stanovené podmínky.

Také při vědeckých testech dosáhl tento koncentrát výjimečných výsledků. Zvlášť výrazná byla u dosaženého výsledku přirozenost a živost, která byla následně vědci zas a znovu kontrolována a potvrzována. Tato živost se také odrazila ve jménu nového koncentrátu: LaVita (život).

22 let LaVity - celou dobu jen jeden produkt

Drahé návštěvnice a drazí návštěvníci našich internetových stránek,

už 22 let se koncentrujeme výhradně na jeden produkt, na náš přírodní koncentrát LaVita.

Dost marketingových specialistů to nechápalo a někteří odborníci na prodej nad tím nevěřícně kroutili hlavou.
Ale právě to je podstatou naší filozofie.

Je totiž jedno jestli dítě, dospívající, dospělý nebo senior, žena nebo muž, manažer nebo vrcholový sportovec - my všichni potřebujeme plnohodnotnou, pestrou a pokud možno přírodní stravu. O tom jsem skálopevně přesvědčen. V tomto bodu se všichni vědci shodují, jedno jakou stravovací teorii vyznávají.

Jen tak člověk získá důležité látky, které potřebuje nejen jeho látková výměna nebo imunitní systém, ale celý jeho organismus.
Samozřejmě ve smysluplném a přirozeném složení a dávkování. Jsem přesvědčen, že naše tělo a duše mohou optimálně čelit úkolům a nástrahám všedního dne jen s pomocí správné stravy.

Bohužel už není při moderním způsobu života na optimální stravování, na které jsme již od doby kamenné nastaveni, skoro vůbec místo. Bílá mouka a cukr místo celozrnné mouky, skryté tuky místo kvalitních rostlinných olejů. Rychlé občerstvení a průmyslové polotovary namísto vlastnoručně uvařeného jídla z čerstvých a přírodních (nejlépe sezónních, regionálních a bio) Taková je současná realita. K tomu se ještě v mnoha případech přidává zvýšená potřeba vitálních látek, většinou způsobená stresem, dlouhodobou psychickou zátěží, fyzickou námahou, užíváním léků, prohřešky proti životosprávě (kouření, příliš mnoho alkoholu) a samozřejmě také životním prostředím (jemný polétavý prach, těžké kovy aj.).

LaVita nemá a ani nemůže nahradit vyváženou stravu. Stejně tak nemůže nahradit ani pohyb a odpočinek. Dokáže ale pokrýt poptávku po komplexním a praktickém doplňku dodávajícím tělu všechny vitální látky potřebné v dnešní době. A přispívá k tomu, aby byl zdravý životní styl opravdu znát.

Náš "Koncept LaVita" vychází z poznání, že mnoho vitálních látek se vzájemně potřebuje. Tak to funguje v přírodě, jejíž jsme součástí.  Žádné ovoce neobsahuje jen jeden nebo dva vitaminy, žádná zelenina jen jeden stopový prvek. Právě naopak. Každý jednotlivý druh obsahuje tisíce různých látek, jejichž vzájemné působení není často ani v dnešní době úplně prozkoumáno.

Proto podle mne není ani nutné ani smysluplné vyrábět vitaminový přípravek A pro imunitní systém, produkt B pro duševní výkonnost, přípravek C pro těhotné či snad preparát D pro zdravou kůži, vlasy a nehty. A to by tento seznam mohl být libovolně dlouhý.

Když je totiž lidský organismus optimálně zásoben vitálními látkami, má v každé životní situaci vše, co je nutné pro bezproblémové fungování látkové výměny, imunitního systému, psychiky nebo koncentrace a také vše co potřebuje kůže, vlasy a nehty.

Z tohoto důvodu se koncentrujeme jen na jeden produkt. LaVita není žádný syntetický vitaminový preparát, ale komplexní, koncentrovaný plnohodnotný doplněk stravy z kvalitních surovin.

LaVita je to nejlepší z přírody, šetrně zpracované do koncentrátu vitálních látek.

 

 

Váš Gerd Truntschka

Wir sind das LaVita-Team

LaVita Czech s.r.o.

Od roku 2014 dovozce LaVity do České republiky

Společnost LaVita Czech s.r.o. založil v Českách Budějovicích v roce 2013 bývalý hokejista Kamil Ťoupal, který se s LaVitou seznámil při svém dlouholetém působení v německém Landshutu.

Na sobě, na své rodině, na přátelích a spoluhráčích poznal, jak skvěle LaVita působí na lidský organismus a byl proto moc rád, když se po skončení svojí hokejové kariéry mohl s Gerdem Truntschkou dohodnout na výhradním zastupování koncentrátu vitálních látek Lavita pro Českou republiku.

Naším cílem je, aby, stejně jako v Německu, i zde v České republice LaVita lidem pomáhala zlepšovat kvalitu jejich života.

Budeme rádi, když se na nás budete obracet s jakýmikoliv dotazy či podněty. Využít k tomu můžete kontaktní formulář zde na našich stránkách. Nebo nám napište na naši e-mailovou adresu info@lavita-czech.de

Váš kolektiv LaVita Czech

Die LaVita GmbH

Výrobce LaVity společnost LaVita GmbH

Rodinný podnik z Bavorska založený v roce 1999

Firemní sídlo rodinného podniku se nachází v dolnobavorském Kumhausenu u Landshutu. Zakladatel firmy a duchovní otec LaVity je Gerd Truntschka, bývalý dlouholetý kapitán německého hokejového národního mužstva. Osud tohoto rodinného podniku řídí spolu se svou ženou Silke, dcerou Sarah a zetěm Ertanem.