Kyselina listová a spol. pro plodnost a prenatální vývoj dítěte

Jaký vliv má strava na početí a zdraví budoucího dítěte? Zdravý životní styl zahrnující pravidelný pohyb a vyváženou, na vitální látky bohatou stravu - tak zní rada odborníků při touze po početí zdravého dítěte. K tomu patří také zřeknutí se nikotinu a nadměrné konzumace alkoholu. A platí to nejen pro ženy, ale i pro muže.

Na co by si měly dát ženy pozor

U některých látek je už přesně známo, jakou roli při početí dítěte hrají. Jedna z nejdůležitějších je kyselina listová, která je od prvního dne nepostradatelná pro normální prenatální vývoj. Proto je ženám již před otěhotněním doporučováno přijímat dostatek této vitální látky. 10 ml LaVity s obsahem 400 µg kyseliny listové (vitamin B9) dokáže pokrýt tuto zvýšenou potřebu.

Kyselina listová ale není to jediné, čemu je třeba při přání otěhotnět věnovat pozornost. Důležitá je také hormonální rovnováha a dobře fungující metabolismus, na kterých se podílí celá škála různých vitálních látek. Tělo by přece v okamžiku početí mělo být v té nejlepší formě. A nezapomínejme ani na to, že vitální látky hrají významnou roli i při procesu dělení buněk.

Co by měli vědět muži

Také kvalita spermií je ovlivňována naší stravou. Je vědecky dokázáno, že pro správnou tvorbu spermií je třeba selen. Vitaminy skupiny B zase mohou působit proti nadměrné produkci homocysteinu, jehož vysoká hladina může omezovat kvalitu spermií.

Mužská plodnost je také významně ovlivňována hormonální rovnováhou. Chemikálie, které se třeba ze zemědělství dostávají do pitné vody, mohou u mužů vést ke zvýšené hladině estrogenu. Stejný efekt mohou mít také nadváha a nedostatek pohybu. Pravidelný pohyb ve spojení s dostatečným přísunem vitálních látek pomáhá proti těmto rizikům a  působí blahodárně na hormonální rovnováhu.

Proč pít při plánování potomstva LaVitu?

Společně s vyváženou stravou se LaVita postará o optimální hladinu vitálních látek u párů toužících po dítěti. Široké spektrum výhradně přírodních látek, které LaVita obsahuje v množství přesně podle poznatků ortomolekulární medicíny, splňuje předpoklady pro zdravé početí.*

Vědecké podklady a studie

Vitamin B2, vitamin C, vitamin E, selen, zinek, měď a mangan přispívají k ochraně buněk před oxidativním stresem. Zinek přispívá k normální plodnosti a reprodukci.

Zinek přispívá k udržení normální hladiny testosteronu v krvi. Selen přispívá k normální spermatogenezi.

Kyselina listová, vitamin B12 a vitamin B6 přispívají k normálnímu metabolismu homocysteinu. Vitamin B6 přispívá k regulaci hormonální aktivity.

Kyselina listová, vitamin B12, vitamin D, zinek, železo a hořčík se podílejí na procesu dělení buněk.

Kyselina listová přispívá k růstu zárodečných tkání během těhotenství.

LaVita všechny tyto látky obsahuje v optimálním množství. V jedné velké studii bylo jednoznačně dokázáno, že vitální látky z LaVity náš organismus výborně přijímá. Dostanou se přesně tam, kde je naše tělo potřebuje - do našich buněk.

Více o studiích s LaVitou

Kontakt

LaVita Czech s.r.o.
Fráni Šrámka 1300/6
370 01 České Budějovice

Telefon

+420 386 322 222
Po-Čt 9:00-16:30, Pá 9:00-12:00
e-mail:

Kontaktní formulář

Bezpečný způsob platby

  • Poslání na dobírku
  • Platba převodem z účtu
  • MASTERCARD
  • MAESTRO
  • VISA
  • PayPal

Doprava v Č.R.

  • PPL

Doprava na Slovensko

  • PPL