Udržujte svůj metabolismus ve formě

Pojem „metabolismus“ v sobě skrývá mnoho různých procesů – jedná se hlavně o velmi komplikované řetězové reakce s nesčetným počtem navzájem se ovlivňujících účastníků, které se odehrávají v našich buňkách. Jsou při nich například rozkládány uhlohydráty a tuky, přičemž na konci vzniká energie a látky, které slouží jako zásobníky energie.

Vše se děje v mitochondriích, což jsou takové malé, nepřetržitě pracující buněčné elektrárny. Nové vědecké poznatky jim přisuzují elementární význam pro naši duševní a tělesnou výkonnost. Stále častěji je se špatnou funkcí mitochondrií spojována větší náchylnost na stres, únava a syndrom vyhoření.

Pozor na změny způsobené nezdravým životním stylem

Poruchy metabolismu jsou v naší blahobytné společnosti velmi častý jev. Hojně se projevují formou nadváhy, nedostatku energie a únavou. Vedle dědičných poruch je podle vědců hlavní příčinou těchto poruch metabolismu také náš moderní životní styl. Jedna aktuální studie dokonce dospěla k závěru, že náš nezdravý životní styl (především nedostatek pohybu, špatná strava, psychická zátěž, příliš mnoho alkoholu a nikotin) nejenom oslabuje naši látkovou výměnu, ale také poškozuje naši genetickou výbavu související s metabolismem. Tím pak podle nejnovějších výzkumů stoupá riziko nadváhy a mnoha dalších nemocí, jako třeba cukrovky.

Energetický metabolismus - životní síla z našich buněčných elektráren

Nesčetné studie také dokazují velký význam vitálních látek pro energetický metabolismus. Jedná se mimo jiné o železo, hořčík, mangan a vitaminy B2, B1, B12, B6 a C, které přispívají k normálnímu energetickému metabolismu.

LaVita dodává tyto pro hladký průběh metabolismu důležité látky v přirozené formě a v optimálním dávkování.

Vědecké podklady a studie

Biotin, železo, jod, měď, hořčík, mangan, niacin, vitamin B2, vitamin B1, vitamin B12, kyselina pantothenová, vitamin B6 a vitamin C přispívají k normálnímu energetickému metabolismu.

Chrom přispívá k udržení normální hladiny glukózy v krvi. Zinek přispívá k normálnímu metabolismu kyselin a zásad.

Vitamin E přispívá k ochraně buněk před oxidativním stresem.

Biotin, chrom a zinek přispívá k normálnímu metabolismu makroživin. Zinek přispívá k normálnímu metabolismu mastných kyselin. Zinek přispívá k normálnímu metabolismu sacharidů. Vitamin B6 přispívá k normálnímu metabolismu bílkovin a glykogenu.

Kyselina listová přispívá k normální syntéze aminokyselin. Hořčík a zinek přispívají k normální syntéze bílkovin. Molybden přispívá k normálnímu metabolismu sirných aminokyselin. Vitamin B6 přispívá k normální syntéze cysteinu.

Kyselina listová, vitamin B12 a vitamin B6 přispívají k normálnímu metabolismu homocysteinu. Jód přispívá k normální tvorbě hormonů štítné žlázy a k normální činnosti štítné žlázy. Zinek přispívá k udržení normální hladiny testosteronu v krvi. Vitamin B6 přispívá k regulaci hormonální aktivity. Kyselina pantothenová přispívá k normální syntéze a metabolismu steroidních hormonů, vitaminu D a některých neurotransmiterů.

Zinek přispívá k normálnímu metabolismu vitaminu A.

Riboflavin (vitamin B2) přispívá k normálnímu metabolismu železa. Vitamin C zvyšuje vstřebávání železa. Měď přispívá k normálnímu přenosu železa v těle.

LaVita všechny tyto látky obsahuje v optimálním množství. V jedné velké studii bylo jednoznačně dokázáno, že vitální látky z LaVity náš organismus výborně přijímá. Dostanou se přesně tam, kde je naše tělo potřebuje - do našich buněk.

Více o studiích s LaVitou

Kontakt

LaVita Czech s.r.o.
Fráni Šrámka 1300/6
370 01 České Budějovice

Telefon

+420 386 322 222
Po-Čt 9:00-16:30, Pá 9:00-12:00
e-mail:

Kontaktní formulář

Bezpečný způsob platby

  • Poslání na dobírku
  • Platba převodem z účtu
  • MASTERCARD
  • MAESTRO
  • VISA
  • PayPal

Doprava v Č.R.

  • PPL

Doprava na Slovensko

  • PPL