Zdravě hubnout – takto dosáhnete vysněné váhy

Minimálně každý třetí Čech (a každá druhá Češka) už za sebou má pokus o redukci váhy. V konečném důsledku jsou ale všechny diety odsouzené k nezdaru, když se trvale nezmění životní styl a stravovací návyky. Jsou to totiž právě ony, co v dlouhodobém horizontu způsobuje nadváhu. Motivovat se ke změně je samozřejmě hodně těžké. Existují ale účinné metody a rady k tomu, aby se Vám to povedlo.

Zdravé hubnutí může každopádně začít dobrou dietou a také to nemusí znamenat, že musíte hladovět a nesmíte nic jíst. Je však důležité si na Vaší cestě za vysněnou váhou dát pozor na tři věci:

1) Optimalizovat vitální látky, stimulovat látkovou výměnu

Základ pro zdravé hubnutí je dobré zásobení vitálními látkami. Ty jsou na mnoha místech látkové výměny nepostradatelné. U lidí, kteří si přejí zhubnout, se to projevuje hlavně při látkové výměně tuků.

Vědecky je doloženo, že vitaminy skupiny B jsou potřebné pro získání energie z potravy a pro transport uhlohydrátů do svalů. Vitamin C, zinek a mnoho dalších mikrolátek také stimulují látkovou výměnu. Chrom je důležitý pro přirozenou metabolizaci živin a v neposlední řadě i pro hladinu krevního cukru. Při dobrém zásobení všemi těmito vitálními látkami se cítíme nabití energií, což zároveň zvyšuje naši chuť se hýbat.

Kdo chce trvale a zdravě zhubnout, neměl by se při tom omezovat jen na jednotlivé látky. Stravujte se vyváženě a dopřejte vašemu tělu kompletní škálu vitálních látek. Na těchto poznatcích staví také koncentrát vitálních látek LaVita. Tím, že je LaVita vyrobená z ovoce, zeleniny, bylin, rostlinných olejů a dalších hodnotných přírodních surovin, představuje pro naše tělo přirozenou a přitom jednoduchou pomoc při stimulaci látkové výměny a díky tomu podporuje naši snahu po zdravém hubnutí.

Upozornění: LaVita je ideální k podpoře očistných kúr a redukčních diet stejně jako výživných programů založených na úpravě látkové výměny jako třeba bodycure nebo matabolic balance.

2) Svaly v pohybu pro zdravé hubnutí

Rádi byste se více hýbali, cítite se ale většinou příliš unavení a slabí? To je známý začarovaný kruh. Málo pohybu totiž způsobuje lenivost. Ten kdo se pravidelně hýbe se naučí mít radost z pohybu a těšit se na něj. Zdravě hubnout znamená také zvítězit nad svou pohodlností. A při tom pomáhá LaVita, která svou vyjímečnou směsí mikroživin optimálně zásobuje mitochondrie, tyto buněčné elektrárny, ve svalových buňkách.

Svaly, které se hýbou, spotřebovávají energii. Využívejte k tomu každou příležitost všedního dne. Jezděte na kole nebo choďte pěšky. Zapomeňte na výtahy a jezdící schody. Ten, kdo se k tomu věnuje ještě nějakému sportu, je každopádně na dobré cestě. Nezapomeňte, že každá chvilka v pohybu znamená zdravé hubnutí!

3) Vyhněte se zbytečným kaloriím, jezte vědomě a hubněte zdravě

Zřekněte se fastfoodu a hotových jídel kdykoliv to jen půjde. Ten kdo sám vaří, také ví, co v jídle opravdu je. Čerstvá zelenina, občas libové maso a koření - to je základ dobrého jídla, které je nezbytné pro zdravé hubnutí.

Při redukčních dietách se vyhněte nedostatku! Člověk podstupující nizkoenergetickou redukční dietu většinou přijímá i méně vitálních látek. Přirozené doplnění vitálních látek LaVitou může pomoci předejít jejich nedostatku spojenému s nižším příjmem potravy a také pomáhá stimulovat látkovou výměnu.

Jíst byste měli nejlépe jen u jídelního stolu. Mlsání u televize by pro Vás mělo být tabu. A ještě jedna rada na závěr: pijte hodně neperlivé vody, nejlépe více než 2,5 litru za den. Také to je součást zdravého hubnutí, podpoříte tím látkovou výměnu a zmírní se Váš pocit hladu, obzvlášť když přibližně 10 minut před každým jídlem vypijete velikou sklenici (0,3 až 0,4 titru) vody.

Vědecké podklady a studie

Železo přispívá k normální tvorbě červených krvinek a hemoglobinu. Vitaminy B12 a B6 přispívají k normální tvorbě červených krvinek.

Thiamin (vitamin B1) přispívá k normální činnosti srdce. Vitamin C přispívá k normální tvorbě kolagenu pro normální funkci krevních cév.

Kyselina listová, vitamin B12 a vitamin B6 přispívají k normálnímu metabolismu homocysteinu. Vitamin D přispívá k normální hladině vápníku v krvi.

Vitamin B2, vitamin C, vitamin E, selen, zinek, měď a mangan přispívají k ochraně buněk před oxidativním stresem. Zinek přispívá k normálnímu metabolismu kyselin a zásad.

Riboflavin (vitamin B2) přispívá k normálnímu metabolismu železa. Vitamin C zvyšuje vstřebávání železa. Měď přispívá k normálnímu přenosu železa v těle.

LaVita všechny tyto látky obsahuje v optimálním množství. V jedné velké studii bylo jednoznačně dokázáno, že vitální látky z LaVity náš organismus výborně přijímá. Dostanou se přesně tam, kde je naše tělo potřebuje - do našich buněk.

Více o studiích s LaVitou

Kontakt

LaVita Czech s.r.o.
Fráni Šrámka 1300/6
370 01 České Budějovice

Telefon

+420 386 322 222
Po-Čt 9:00-16:30, Pá 9:00-12:00
e-mail:

Kontaktní formulář

Bezpečný způsob platby

  • Poslání na dobírku
  • Platba převodem z účtu
  • MASTERCARD
  • MAESTRO
  • VISA
  • PayPal

Doprava v Č.R.

  • PPL

Doprava na Slovensko

  • PPL