Často kladené otázky

dJak si LaVitu nejlépe připravím?

Každý den rozřeďte 1 x 10 ml LaVity (= 1 polévková lžíce) podle chuti v 100-300 ml neperlivé vody. LaVitu si můžete také vychutnat zamíchanou do Vašeho jogurtu nebo müsli.

dV jakou denní dobu je nejlepší LaVitu užívat?

V LaVitě obsažené mikronutrienty jsou tělem výborně přIjímány kdykoliv v průběhu dne, takže není třeba žádné doporučení týkající se času užívání. Mnoho našich zákazníků pije LaVitu ráno před snídaní, ke snídani nebo po ní. Někteří si LaVitu vychutnají také odpoledne.

Díky obsaženým rostlinným olejům tělo výborně přIjímá i vitaminy rozpustné v tucích (A, D, E, K), a tak je možné LaVitu užívat kdykoliv nezávisle na jídle.

dJak často a v jakých dávkách mám LaVitu užívat?

LaVita by měla být užívána pravidelně každý den, aby se mohly plně rozvinout její účinky. Základní doporučená denní dávka je 1 x 10 ml koncentrátu LaVita (odpovídá 1 polévkové lžíci). V průběhu prvních třech měsíců stejně jako v době zvýšené zátěže organismu (stres, těhotenství, nemoc, užívání léků), při nevyváženém stravování, konzumaci alkoholu nebo při kouření doporučujeme optimální denní dávku 2 x 10 ml LaVity.

dJak LaVita chutná?

LaVita chutná příjemně ovocně. Znova a znova slýcháme od našich zákazníků: „Kdybych věděl, že Váš koncentrát tak dobře chutná, tak bych si ho objednal už mnohem dříve.” LaVita je vyráběna pouze z přírodních surovin, což také znamená, že u ní mohou nastat lehké odchylky v její chuti, které však v žádném případě nemají vliv na její stále stejně vysokou kvalitu.

dKolik vitálních látek je v jedné lžíci LaVity?

Přesné hodnoty obsahu živin v 10 ml koncentrátu LaVita, což odpovídá jedné polévkové lžíci, jsou uvedeny v tabulce nutričních hodnot. --> tabulka nutričních hodnot.

dMůžu pít LaVitu k snídani společně s kafem nebo mezi nimi mám dodržovat aspoň malou pauzu?

(Tato otázka se často objevuje díky pověsti kávy jako zloděje vitaminů skupiny B)

Nehraje žádnou roli, jestli si dáte LaVitu společně s kávou. Časový odstup není nutný. Vstřebávání vitálních látek tím není ovlivněno.

Vysvětlení: konzumace kávy, především hodně kávy, opravdu spotřebovává vitaminy B. Stejně tak jako konzumace černého čaje, alkoholu nebo stres.

Neplatí ale, že vitaminy skupiny B přestanou účinkovat, když se s kávou potkají v žaludku.

Látková výměna při odbourávání kofeinu ve větší míře spotřebovává B vitaminy. Kdo tedy pije hodně kávy nebo černého čaje, měl by obzvláště dbát na každodenní přísun vitálních látek a popřípadě zvednout dávku LaVity.

dJakou má LaVita trvanlivost?

LaVita je přírodní produkt bez konzervačních látek a je vyráběna „zastudena“. Pár dní na cestě při běžné teplotě není pro LaVity problém, dlouhodobě je ale třeba skladovat ji celou dobu (i neotevřenou) v lednici
Při skladování v patřičném chladu mimo lednici je třeba LaVitu udržovat v temnu (například v originální krabici). Mírný mráz LaVitě nevadí. Takto skladovaná vydrží uzavřená LaVita přibližně pět měsíců od obdržení zásilky (datum minimální trvanlivosti je uvedeno na etiketě vpravo dole).
Po otevření doporučujeme LaVitu spotřebovat během 90 dnů.
Při dodržení předepsaného skladování zaručujeme po dobu minimální trvanlivosti prvotřídní čerstvost a kvalitu.

dJak musím LaVitu skladovat?

Aby byly ochráněny všechny mikronutrienty v našem přírodním produktu, je třeba LaVitu od počátku (i neotevřenou) skladovat v chladu (pod 12 °C) a temnu. Proto doporučujeme skladovat LaVitu celou dobu v lednici.

dMohu LaVitu užívat jako ozdravnou kúru?

Ano, je dokonce velmi smysluplné začít s LaVitou ve formě ozdravné kúry. Dávkování záleží na individuálním stavu zásobení vitálními látkami a na zatížení organismu. Velmi se osvědčilo užívání 2 x 10 ml LaVity denně po dobu prvních tří měsíců. Během tohoto časového období (90-100 dní) se v lidském těle obnoví převážná část buněk. Buňky a celý organismus jsou tak optimálně zásobeny. Poté pro udržení tohoto stavu obvykle stačí 10 ml LaVity denně. V období zvýšené zátěže organismu, například při stresu, těhotenství, nemoci, užívání léků, při špatné stravě, větší konzumaci alkoholu nebo při kouření, doporučujeme také 2 x 10 ml LaVity denně.

dMohu LaVitu užívat i nezředěnou?

LaVitu můžete užívat i nezředěnou. V tomto případě ale doporučujeme napít se poté trocha vody, která pomáhá přepravit vitální látky do krve.

další otázky a odpovědi k LaVitě